Zijn de bezuinigingen nog nodig als we stoppen met het sturen van geld naar Oekraïne of andere brandhaarden? Zijn we niet beter af als we de werkelijke vluchtelingen, die nog steeds in oorlogsgebieden zitten en geen geld hebben om te vluchten, daar helpen waar ze vandaan komen? Daarbij hoort ook dat we mensen die hier om economische redenen zijn en dus geen echte vluchtelingen zijn, terugsturen naar hun eigen land. Dan kunnen we weer zelf huizen huren en kopen in ons eigen land.

Zijn we niet beter af als we professionele mensen in de zorg laten werken met een goed salaris, goede arbeidsvoorwaarden en voldoende goede collega’s, in plaats van afgestudeerde hulpverleners met een uitkering die thuiszitten en niet werken?

Veel mensen krijgen geen adequate zorg en worden uiteindelijk steeds duurder, omdat hun situatie vaak ernstig verslechtert voordat zij hulp krijgen, als zij die hulp al krijgen. Hierdoor worden zij een grotere last voor hun omgeving én voor zichzelf. Dit kost de samenleving uiteindelijk veel geld en leidt bovendien tot een verslechtering van de leefomgeving. Geef mensen eerder adequate hulp en zorg; dat kost uiteindelijk veel minder.

Mogen we weer plezier krijgen in het leven en daarvoor voorzieningen creëren die niets of slechts een habbekrats kosten, zodat iedereen mee mag en kan doen?

Wat hebben al die bezuinigingen nu werkelijk opgeleverd, behalve ellende en het verdwijnen van menselijkheid? Mijn mening is dat het geen cent heeft opgeleverd en alleen maar meer heeft gekost. Dit is ons voorland als we op deze weg doorgaan. Het wordt tijd om te investeren in mensen!

Ingezonden door H. Kerkhof