De Zusjes over ’t Pluche
Verwacht vóór 18 maart: uitreiking van vergulden veren
Hee Zus, heb je het Oirschots Weekjournaal gelezen? Wat hebben wij het toch getroffen met zulke geweldige wethouders. Die dag en nacht samenwerken met inwoners om het hier nog mooier te maken. Daar kunnen ze straks in Best vast nog iets van leren. Wij horen tenslotte bij de happy few van rijkste gemeenten. Prachtig toch? Met al die villa’s komt er een flinke stroom OZB binnen. Daar mogen we onze bestuurders best dankbaar voor zijn.
Ja Zus, maar de gewone mens kan hier geen huis meer betalen.
Ach, detail. Je moet ergens wonen, maar niet per se hier. Oirschot moet natuurlijk wel een beetje exclusief zijn. In zo’n rijke gemeente kan zo’n paginagrote politieke boodschap in het weekjournaal er best wel van af.
Zus, ik mis alleen één ding.
Wat dan?
Dat kleine zinnetje onderaan over politieke reclameboodschap.
Is dit reclame dan?
Hoe zou jij het anders noemen? Het leest als: kijk eens hoe geweldig wij zijn - en vergeet straks vooral niet waar je dat rode potlood neerzet. Maar ík hoor dat er niet alleen blije inwoners zijn, er zijn ook inwoners die recht hebben op hulp die ze nauwelijks kunnen krijgen. En dat ze die hulp op de gemeentelijke website niet goed kunnen vinden.
Ach zus, dat ligt vast aan die mensen zelf. Ze zoeken waarschijnlijk niet goed genoeg.
En dan dat gedoe over koffietentje Daantje, ze laten haar maanden bungelen over die vergunning, ze weet nog steeds niet hoe haar toekomst er in Oirschot uitziet. Dat lijkt helemaal niet op samenwerking. Dat kunnen ze toch meteen oplossen als ze zo goed zijn als ze zelf zeggen?
Nou moet je niet op elke slak zout gaan leggen Zus.
Geloof jij eigenlijk alles wat je leest?
Uhhh…
Op wie van de drie ga jij stemmen?
Weet ik nog niet.
Heb jij Kieskompas al ingevuld?
Hebben we die nog nodig dan?
Genoeg geouwehoerd Zus, houdoe. Ik ga een lekker koffietje halen. Ik stem in elk geval niet op ze. Tot de volgende keer!
De Zusjes
(Ingezonden door Annemarie van Schoonderwalt)