Bij dit weekblad kwamen verschillende meldingen en foto's binnen over het feit dat Forum voor Democratie illegaal posters voor de Tweede Kamerverkiezingen zou hebben geplakt. Het ging daarbij om aanplakzuilen voor jongeren, zelf geplaatste borden in de openbare ruimte en posters op elektriciteitskasten.

door Rens vann Ginneken

Zowel in Middelbeers, als in Oirschot en Spoordonk werden er posters van Forum voor Democratie met de beeltenis van lijsttrekker Lidewij de Vos aangetroffen.

Een ‘bezorgde burger’, bekend bij de redactie, stuurde enkele foto’s en ook de verslaggever trof in Middelbeers de bedoelde posters aan. De ‘bezorgde burger’ benaderde het reclamebureau met de vraag waarom zij posters hadden geplakt en borden hadden geplaatst op plekken waar dit niet was toegestaan. Het reclamebureau reageerde met de mededeling dat de gemeente Oirschot hiervoor toestemming zou hebben verleend.

Geen vergunning gevraagd of afgegeven

Navraag bij de gemeente leert echter dat hier zeker geen toestemming voor is gegeven. “In onze gemeente mogen verkiezingsposters uitsluitend worden aangebracht op de daarvoor bestemde aanplakborden. Forum voor Democratie heeft geen vergunning aangevraagd om posters op andere locaties te plaatsen. De illegaal aangebrachte posters worden daarom verwijderd”, zo laat de woordvoerder van de gemeente Oirschot weten.

Het plakken van verkiezingsposters is in de gemeente Oirschot alleen toegestaan op een aantal speciaal daarvoor geplaatste borden, zoals bijvoorbeeld bij de rotonde nabij het zwembad in Oirschot. Ook op die toegestane plekken heeft Forum voor Democratie posters geplakt.