De combinatie Tour du Jazz en de kunstmarkt Petit Montmartre bleek ook zondag weer een gouden combinatie. Honderden bezoekers liepen langs de stalletjes en genoten van een gezellig stuk muziek van orkesten van divers pluimage in het Oirschotse centrum en bij de brouwerij.

Tekst: Rens van Ginneken

Foto’s: Lizette van der Loo en Rens van Ginneken

Het weer werkte gelukkig aardig mee: ’s ochtends plensde het nog behoorlijk, maar al snel werd het droog en was het genieten geblazen voor de vele cultuurliefhebbers.

Rond het Boterkerkje heerste een gezellige drukte tussen de uitgestalde kunst- en ambachtscreaties. Er waren ook ‘living statues’ te bewonderen van kinderen die bijvoorbeeld een heuse geisha uitbeeldden, maar ook de Zilveren Bankzitters Henk & Henk en een streetdanceclub scoorden volop aandacht. De muziek op verschillende locaties mocht er dit jaar ook weer wezen. Bij de brouwerij speelde een zigeunerjazz orkest de klinkers uit de stoep met hun vurige vertolkingen en rond de Markt waren het bijvoorbeeld De Kromploegers en de Red Jackets die de stemming er behoorlijk in hadden bij het genietende terraspubliek, vaak met een lekker wijntje of een verfrissend biertje. Oirschot bruiste & bubbelde weer volop zondag.