Ook in 2025 mag Karen van Keulen, geboren en opgegroeid in Oirschot en wonend in Best, zich Nederlands kampioen paalsport noemen. Zondag 4 mei kwam ze op het NK Aerial & Pole in Ede uit in de categorie Pole Sports Elite Master 40+ Women. Ze behaalde een score van 33.7: een persoonlijk record.

Het thema van haar routine was gebaseerd op de Netflix serie The Witcher. Een hele metamorfose, inclusief wit haar en felle kleurlenzen. Karen vertelt hierover: “Samen met mijn coach, meervoudig wereldkampioen Dineke Minten, heb ik een hele gave, stoere routine gecreëerd. Ik heb hiervoor nieuwe dynamische tricks geleerd, die vorig jaar nog op mijn ‘pole bucketlist’ stonden. Dat ik in de rol van The Witcher stapte, heeft me hierbij enorm geholpen. Mijn coach zei me vlak voor het NK nog dat deze routine echt mijn hoogtepunt tot nu toe was, en zo voelde ik dat zelf ook. The Witcher gaf me een lading extra zelfvertrouwen, wat terug te zien was op het podium. Ook heb ik hulp gekregen van Lonneke van Oort, die in Best dansschool Dans-à-Lon runt. Zij heeft het floorwork van mijn routine bedacht, krachtige moves passend bij het thema.”

Geplaatst voor het WK

De Elite divisie is het hoogste niveau binnen de paalsport, wat betekent dat de nationaal kampioen zich plaatst voor het WK. Dit wordt georganiseerd door de International Pole Sports Federation en vindt plaats van 20 tot en met 25 oktober in Argentinië. Of Karen in oktober afreist naar Argentinië, heeft ze nog niet besloten: “Ten eerste is het een enorm kostenplaatje en paalsport wordt niet gesubsidieerd. Daarnaast zou dit betekenen dat ik me over mijn vliegangst heen moet zetten. Nogal een stap dus, maar ergens begint het toch flink te kriebelen.”