De Buffelrun heeft het Oirschotse team niet alleen de nodige spierpijn opgeleverd, maar vooral een prachtig bedrag voor de rolstoelbus van de 6-jarige Lou uit Helmond. De teller staat inmiddels op ruim 12.000 euro. Sophie Wouters kijkt met een grote glimlach terug op de bijzondere dag, waarop ze de hindernisbaan zelfs twee keer liep.
Door Marcia Engelander - van den Wittenboer
De actie voor Lou en haar rolstoelbus is een groot succes geworden. Familie, vrienden en het Oirschotse team kwamen in actie omdat een rolstoelbus een enorm verschil kan maken voor Lou en haar gezin. Door haar ziekte, het zeldzame Rett-syndroom, worden lopen en praten steeds moeilijker. Een aangepaste bus zou het voor Lou mogelijk maken om gemakkelijker samen met haar ouders en zusje op pad te gaan. ”Gelukkig is alles goed verlopen”, vertelt Sophie enthousiast over haar deelname aan de Buffelrun. ”Maar een paar hebben het wel zwaar gehad.”
De Buffelrun is geen gewoon rondje hardlopen. Onderweg moeten deelnemers allerlei hindernissen overwinnen, klimmen en klauteren en door modder en water zien te komen. ”Er zijn grenzen verlegd”, zegt Sophie lachend. Zelf liep ze de run zelfs twee keer. ”Ik heb veel getraind, dus de eerste run is eigenlijk heel goed gegaan.”
Zwaar, maar onvergetelijk
Daarna wachtte echter nog een heel andere uitdaging. Sophie liep een ronde van anderhalve kilometer samen met de kleine Lou en opa Henk. ”Met Lou samen was het echt enorm zwaar en confronterend”, vertelt Sophie. ”Ik had de baan al bekeken en dacht: dat is toch best pittig. Omdat Lou haar handen niet of nauwelijks gebruikt, moest ik veel tillen en helpen. Dat was erg zwaar. Maar het is toch gelukt.” Voor Lou zelf was het vooral een feestelijke ervaring. Langs het parcours stonden familieleden en bekenden om haar aan te moedigen. ”Overal rond de baan stonden mensen haar toe te juichen”, vertelt Sophie. ”Dat deed haar zichtbaar goed. Ze straalde en heeft veel gelachen van trots.”
Ook opa Henk, die eerder nog lachend vertelde dat hij zichzelf dankzij zijn ’grote mond’ voor deze uitdaging had opgegeven, bracht de ronde samen met Lou tot een goed einde. ”Opa had achteraf veel spierpijn, maar dat was hem alles waard.”
Ruim 12.000 euro
Naast de sportieve prestatie is er natuurlijk ook het bedrag waarvoor iedereen zich heeft ingezet. De teller voor de rolstoelbus staat Inmiddels op ruim 12.000 euro. Sophie is daar ontzettend blij mee, al is het uiteindelijke doel nog niet bereikt. ”Dan zijn we er nog niet, maar het is een begin”, legt Sophie trots uit. De actie heeft laten zien hoeveel mensen Lou een warm hart toedragen. De Buffelrun zit erop, de spierpijn trekt langzaam weg, maar de inzamelingsactie gaat door. Zolang de rolstoelbus er nog niet is, blijft het Oirschotse team zich inzetten om het bedrag verder te verhogen.
Wie een bijdrage wil leveren, kan een donatie doen via: www.whydonate.com/nl/fundraising/rett-run-2026-voor-een-rolstoelbus-voor-lou
Meer informatie is ook te vinden via Facebook: Rettrun Team Lou.
