Deze foto is gemaakt op zondag 20 april, 1969, dus bijna 60 jaar geleden. De opname werd geschoten nabij Nieuwedijk 2. Voor de eerste keer werd hier toen een wegrace gehouden.

Men spreekt vaak van de wegrace van Oirschot, maar het eerste circuit lag in Spoordonk: Nieuwedijk, Broekstraat, Brandbeemdseweg.

We zien Piet van de Wal uit Spoordonk met nr. 83 op de 350 cc Ducati. De coureur met nr. 26 is Lambert Schuurmans uit Oss. De laatste zou op zijn 26e tijdens de 24 uur van Oss dodelijk verongelukken. Piet van de Wal stierf op zijn 68e in Oirschot.

Borden ter herinnering aan de race carrière van Piet van de Wal vanaf meer dan 50 jr. terug, staan op het 2e circuit, nabij de Brinksdijk.

(Bron: fotoscan via Marius van Kasteren, fb NMB Wegraces. Tekst: Werkgroep Sporen in Spoordonk, Martien Mattheeuwse)

Heemkundekring De Heerlijkheid en Werkroep ‘’Sporen in Spoordonk’’ ontvangen we graag foto’s en verhalen van historisch Oirschot en Spoordonk. Ook gedachtenisprentjes zijn welkom in de brievenbus van de heemkamer op Dekanijstraat 10 in Oirschot, voorzien van omschrijving en retouradres.

De heemkundekring heeft meer dan 225 leden. We hebben regelmatig interessante bijeenkomsten, lezingen en excursies. Is heemkunde iets voor u? Kijk eens op onze website www.deheerlijkheidoirschot.nl Daar staan nog veel meer foto’s en verhalen over geschiedenis van Oirschot en Spoordonk!