Na vier Camino’s of pelgrimstochten naar de iconische stad Santiago de Compostela in Spanje ging Nicoline van Tiggelen uit Oirschot afgelopen zomer naar het dunbevolkte noorden van Europa. Ze liep het Olavspad van Oslo naar Trondheim, zo’n 650 kilometer lang, waarbij ze alles bij elkaar opgeteld 15.000 hoogtemeters moest overwinnen. Het was een pittige tocht dwars door Noorwegen, in de voetsporen van de middeleeuwse pelgrims naar het graf van de heilige Olav. Afgelopen week verscheen hierover het boek ‘Olavs sporen’.

Het Olavspad – om precies te zijn: de Gudbrandsdalsleden – voert van het stedelijke Oslo via het akkerland van Romerike, de oevers van het Mjøsameer, de steile hellingen van het Gudbrandsdal en de indrukwekkende hoogvlakte van het Dovrefjell naar het bloemrijke Trøndelag, met bossen en veenmoerassen. Eindpunt was de Nidaroskathedraal in Trondheim. In de middeleeuwen kwamen pelgrims uit heel Europa hierheen voor het graf van Sint-Olav. Deze Olav was een Vikingkoning die zich tot het christendom bekeerde en uiteindelijk uitgeroepen werd tot de patroonheilige van Noorwegen.

Het boek ‘Olavs sporen’ is verkrijgbaar bij ’t Bint aan de Markt in Oirschot en via Bol.com. Sofie den Ouden zorgde voor de fraaie vormgeving.