Het Boterkerkje dateert van ongeveer 1125 en is daarmee het oudste gebouw in Oirschot en omstreken. Van buiten is het kerkje al een schoonheid en bij het betreden van het gebouw dalen de eeuwen op u neer. Het is dan ook heel bijzonder en eervol voor Bestse kunstenaar Jan Teunissen en collega Yvon van Wordragen uit Velp om in dit kerkje hun hedendaagse kunstwerken te mogen exposeren.

Yvon van Wordragen, professioneel kunstenaar die inmiddels al meer dan 30 jaar actief is in de kunstwereld. Wat begon als een passie voor schilderen, groeide uit tot een indrukwekkende carrière waarin zij zich later toelegde op het werken in brons. Het werk van Van Wordragen is figuratief, toegankelijk en spreekt een breed publiek aan. Haar beelden en schilderijen kennen vaak een subtiele kwinkslag, waarmee ze haar eigenzinnige kijk op de wereld laat zien. Haar stijl is herkenbaar en verhalend, en weet zowel te ontroeren als te verrassen. Yvon van Wordragen exposeert met regelmaat in zowel binnen- als buitenland, waar haar werk door kunstliefhebbers en verzamelaars zeer gewaardeerd wordt. Deze expositie biedt een bijzondere kans om kennis te maken met haar veelzijdige oeuvre, waarin vakmanschap, gevoel en humor op unieke wijze samenkomen.

Olieverfschilderijen

Jan Teunissen, maakt al ruim 40 jaar realistische olieverfschilderijen, stillevens, bloemen en dieren, waarbij hij bijzonder veel aandacht schenkt aan details, licht en reflecties. Opmerkingen die mijn schilderijen oproepen, zoals: "Je zou er zo een hap van nemen", "Je ruikt bijna om welke vrucht het gaat", of “Mag ik even voelen, geven mij de bevestiging dat het "realisme" in mijn schilderijen aardig tot zijn recht komt”, aldus Jan Teunissen.

Afbeeldingen in zijn schilderijen betreffen vaak voor de hand liggende voorwerpen zoals een oude vaas of plank en fruit of bloemen, veelal uit eigen tuin. Ook zijn voorliefde voor dieren, veelal vogels, komt in zijn oeuvre duidelijk tot uiting. Schilderijen van Jan Teunissen worden naast in Nederland geëxposeerd en verkocht in o.a. België, India, Taiwan en recent ook in de VS.

Voor websites, informatie en contact:

www.yvonvanwordragen.nl

www.janteunissen.com

www.hetboterkerkje.nl

Opening: zaterdag en zondag 6 en 7 september 11.00-18.00 uur

Locatie: Boterkerkje Oirschot, Vrijthof 3 5688 AE Oirschot

Toegang is gratis en parkeren kan veelal op de Markt op ca. 2 minuten loopafstand.