Op vrijdag 1 maart wordt de Beurs omgetoverd tot je favoriete disco van weleer. De avond wordt verzorgd door 2 Trust DJ’s, bestaande uit Stan van Dinter en Ruud van Rijen die we kennen als oprichter van Eurodance-act Twenty 4 Seven. Maak je klaar voor een avond vol spiegelbollen, een verlichte dansvloer en vooral heel veel hits die door het tweetal zijn opgefrist.

door Rudi Muller

Het is niet de eerste keer dat The Dance Classics bij de Beurs worden georganiseerd. Zo’n half jaar geleden werd ook al een poging gewaagd en was het weliswaar gezellig, maar had men geen rekening gehouden met Halloween dat op dezelfde dag viel. Stan: “Er liepen wel wat mensen binnen maar het was niet het feest waar we op hadden gehoopt. Nu hebben we zorgvuldig een datum gekozen en zien we ook dat de kaartverkoop al heel anders verloopt.”

Samen met zijn compagnon Ruud deelt Stan een grote passie voor de muziek uit de jaren ’70 en ’80. “ABBA, Michael Jackson, Madonna, noem ze allemaal maar op. Deze decennia staat bol van de goede muziek en wij hebben al die oude hits weer ‘clubready’ gemaakt, zodat ze op de moderne systemen afgespeeld kunnen worden. Je kunt dan denken aan bijvoorbeeld nieuwe synthesizers en drums onder het nummer. Uiteraard hebben we de hits wel intact gelaten, zodat de herkenbaarheid blijft.”

Ook aankleding is ’key’

Stan zelf komt uit Son en Breugel en draaide als DJ al een jaar of twaalf op allerlei plekken. Op enig moment wilde hij meer, wat leidde tot een cursus muziekproductie bij Ruud. Tijdens het proces deelden ze hun gedachten over de muziek uit het door hen geliefde tijdperk en spraken ze over de vele remixes die ervan werden gemaakt. Volgens hen is dat dus niet nodig en is het opfrissen zoals zij dat doen al voldoende. Het duo vult elkaar goed aan; waar Ruud beschikt over de kennis én apparatuur, heeft Stan de ambitie om de muziek weer onder de aandacht te brengen. “Je ziet dat in de steden veel meer wordt georganiseerd, ook met betrekking tot muziek uit deze periode. In de dorpen is dat veel minder en dus doen wij met The Dance Classics een poging om het toch ook hier terug te laten keren.” Tijdens de eerste keer in Son en Breugel bleek dat geen slecht idee en kwamen maar liefst 500 enthousiastelingen hun danskunsten vertonen. Naast de muziek is de aankleding volgens het duo key, zij spenderen hier dan ook flink wat tijd aan. Buiten de stijlvol aangeklede dansvloer is er een podium vol sfeerverlichting en bovendien wordt een vier uur durende compilatie op groot scherm afgespeeld, waar allerlei toffe beelden uit de betreffende periode te zien zullen zijn. Met videoclips en TV-fragmenten wordt gezorgd voor een feest van herkenning. Tickets voor The Dance Classics kosten 10 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de deur en zijn verkrijgbaar via www.thedanceclassics.nl. Het feest begint om 20.30 uur en om 1.30 uur wordt de naald van de laatste plaat gehaald.