Afgelopen dinsdag zaten wij wederom in de bibliotheek in Oirschot om inwoners de kans te geven in gesprek te gaan met (burger-)raadsleden. Dit keer schoof iemand aan die zorgen had rondom de fusie met Best en wat dat voor de bibliotheek zelf zou betekenen.
We spraken met een gepassioneerde medewerker van de Oirschotse bibliotheek. Voor de duidelijkheid; de bibliotheek in Oirschot is onderdeel van Bibliotheek De Kempen, die in Best is onderdeel van Bibliotheek Eindhoven.
Er is veel in de Oirschotse bibliotheek geïnvesteerd de afgelopen jaren. Van weggemoffeld in een zaaltje op de eerste verdieping terug naar een prominente en uitnodigende plek op de begane grond. Deze medewerker was terecht trots op zijn werkomgeving en benoemde dat dit resultaat alleen mogelijk was met de hulp van vele vrijwilligers.
Dat de bibliotheek veel meer is dan een plek om boeken te lezen, te lenen en terug te brengen mag inmiddels wel duidelijk zijn. Een mooie plek om elkaar te ontmoeten, vergaderen, cursussen te volgen en dit jaar ook om een gesprek met leden van de gemeenteraad te voeren.
Reden te meer voor deze medewerker om zijn zorgen te uiten over het onbekende. Wat gebeurt er na de fusie met Best? Het eerlijke antwoord, dat moet komend jaar duidelijk worden. Omdat de bibliotheek niet onder het gezag van de gemeente valt maar onderdeel is van een samenwerking zitten onze handen daar niet aan het stuur.
Een geruststellende gedachte: De gemeenteraden van Oirschot en Best hebben uitgesproken dat het voorzieningenniveau in de dorpskernen op peil moet blijven én mee moet groeien naar behoefte. Met die opdracht moet het college komend jaar aan de slag om ervoor te zorgen dat de prachtige bibliotheek waar gewoon blijft waar die zit.
Heeft u ook vragen, zorgen of suggesties die u wilt uiten? Het spreekuur is elke dinsdag van 10:00 tot 11:00 in de bibliotheek. Tot en met 16 december zitten daar (burger-)raadsleden van Sociaal Progressief Oirschot, D66 Oirschot en Dorpsvisie om met u het gesprek aan te gaan.
