Op 23 juni staat de Lidl rotonde weer op de agenda van de gemeenteraad. Gedurende de tijd dat de plannen werden uitgewerkt is de wereld veranderd en zijn o.a. prijzen voor asfalt en wegwerkzaamheden flink gestegen. Is dit de tijd om snel zoveel als mogelijk lopende projecten uit te voeren of moet Oirschot gaan prioriteren wat nu noodzakelijk is?

We kunnen eindeloos uitweiden over de tunnelvisie van het college m.b.t. de ovonde, hoe het college de Cantorij helemaal was vergeten en de pijnlijke conclusie dat de ovonde zoals zij die presenteerde helemaal niet veiliger of passend was voor Oirschot. Laten we dat maar niet doen en ons focussen op de toekomst.

Alles wordt duurder!

Het uitwerken van plannen kost tijd en in die tijd veranderen inzichten, meningen en vooral ook prijzen. Iedereen heeft gemerkt dat de olieprijzen zijn gestegen en dat geldt dus ook voor asfalt en wegwerkzaamheden. De wethouder komt terug bij de gemeenteraad omdat hij toestemming nodig heeft om veel meer geld uit te geven dan hij oorspronkelijk dacht nodig te hebben. Onze gemeente telt echter vele fietspaden en wegen die nu al toe zijn aan herstel of zelfs vervanging maar is daar straks wel genoeg geld voor als we nu weer tonnen extra gaan uitgeven?

Wenselijk of noodzakelijk?

Laten we vooropstellen dat iedereen het eens is dat verkeersveiligheid een ontzettend belangrijke verantwoordelijkheid is en dat we daar met z’n allen de rekening voor oppakken. Het project bij de Lidl rotonde is opgedeeld in diverse onderdelen: Rotonde aanpassen, parkeren en doorstroming Cantorij, de Kempenweg een meter opschuiven, één fietspad verwijderen en een ander fietspad verbreden. Een deel van deze onderdelen zijn noodzakelijk voor de verbetering van de veiligheid duidelijk naar voren, voor precies die onderdelen heeft de gemeente extra geld ontvangen dat is bedoeld om de verkeersveiligheid te vergroten. Er zitten ook onderdelen tussen die meer wenselijk dan noodzakelijk zijn. Als de raad besluit om het wenselijke door te schuiven naar de toekomst en het college zich nu vooral richt op het noodzakelijke kan het project gewoon van start en houden we ook geld over om onze hele gemeente een stukje veiliger te maken.

Vernieuwd voorstel

PRO-Oirschot gaat tijdens de vergadering van 23 juni voorstellen om NU vooral voor verbetering van de verkeersveiligheid te gaan en de wensen even te parkeren. Dat doen we omdat je het gemeenschapsgeld van Oirschot maar één keer kan uitgeven en we hebben nog veel meer projecten die allemaal duurder zijn geworden.

Namens de fractie van PRO/Sociaal Progressief Oirschot