Afgelopen week werd duidelijk dat de mogelijkheid voor een aquaduct definitief niet mee is genomen in de plannen van Rijkswaterstaat (RWS) ten aanzien van het viaduct. Het staat nu vast dat de huidige brug uiterlijk in 2030 moet worden vernieuwd. Aangezien er ook nog onduidelijkheden zijn over de verbreding van de A58 Eindhoven - Tilburg zal de brug eerst worden vervangen voordat de verbreding van 2 naar 3 rijstroken zal plaatsvinden.

door Marcia Engelander - van den Wittenboer

De brug voldoet niet aan de hedendaagse geldende veiligheidseisen. Door specifieke knelpunten aan de bestaande brug is renoveren of versterken van het viaduct ook geen mogelijkheid en zal deze in zijn geheel moeten worden vervangen. Aangezien de verbreding van de A58 naar alle waarschijnlijkheid na 2030 plaats zal vinden is het niet mogelijk om de bestaande brug dusdanig breed te maken dat deze helemaal geschikt zal zijn voor de toekomstige verbreding van de snelweg. De brug voor de verbrede weg zal namelijk een grotere ruimte in beslag nemen. In plaats daarvan zal de nieuwe brug dezelfde grootte hebben als de huidige. Het ontwerp van de brug zal wel zo zijn dat men later van de mogelijkheid gebruik kan maken om het viaduct alsnog aan te passen op de verbrede rijstrook. Hierdoor zal ons dorp echter twee keer overlast ervaren en dus hinder voor de omgeving. Eerst bij de vervanging van het viaduct en later ook bij de aanpassing van twee naar drie rijstroken. Door vervanging en aanpassing van het viaduct is er financieel geen ruimte voor een aquaduct, zo stelt het RWS.

Participatie

Eind 2025 hoopt Rijkswaterstaat te kunnen beginnen met de uitgewerkte plannen, daarbij zal wederom gebruik worden gemaakt van een stuk participatie, dit omdat er sprake is van een gewijzigde situatie. De aanpak hiervan wordt samen met de gemeente afgestemd. Aangezien er rondom het huidige viaduct op dit moment al enige tijd overlast wordt ervaren met betrekking tot eventuele woningbouw, geluidsoverlast en de verkeersveiligheid zal dit ook zeker mee worden genomen bij de uitvoering van de vervanging van de brug. Met name de wettelijk verplichte geluidsanering die in Oirschot nog moet plaatsvinden. Dit zou tijdens het project A58 worden gedaan, echter door stagnatie hiervan wordt er onderzocht of het mogelijk is om de sanering mee te nemen tijdens het vervangen van de brug.

Aquaduct

Hiermee komt er einde aan de jarenlange strijd die gevoerd is door een groep inwoners van Oirschot die zich al sinds 2016 hard maakten voor een mogelijk aquaduct en hun gedachten lieten gaan over alle mogelijkheden tot de verbreding van de A58. In 2020 heeft deze groep zich verenigd in de 'Stichting: A58 Oirschot, aquaduct in het groen'. Zij zijn voor het realiseren van een aquaduct, aangezien dit het monumentale en landschappelijke karakter van de gemeente Oirschot niet aantast. Hiermee wordt de minste overlast veroorzaakt, waarbij de leefbaarheid, het woonklimaat en de gezondheid van de inwoners voorop staat, zo staat vermeld op de website. Daarnaast wilde men de beekdalpassage ter hoogte van Spoordonk vlak houden.

Kosten

In 2020 werd onderzocht hoe duur een aquaduct werkelijk zou zijn in praktijk. Daaruit bleek dat de kosten tot 55 miljoen euro zouden oplopen en dus duurder werd dan een brug. Medewerking van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat was toen ook al een heikel punt. In 2021 was de toenmalige gemeenteraad unaniem over het besluit om zich te gaan inzetten voor een aquaduct. De kosten waren volgens RWS toen al opgelopen tot een 77 miljoen euro. Ook liet de groep inwoners een eigen onderzoek uitvoeren waaruit bleek dat de kosten nogal verschilden. Het onderwerp dat al jaren hoog op de agenda staat bij de gemeente lijkt op dit moment tot een einde te komen met het definitieve besluit dat Rijkswaterstaat genomen heeft voor de plaatsing van een geheel nieuwe brug. Als alles volgens planning gaat verlopen wordt de brug uiterlijk in 2030 vervangen.